Вихър с драматична първа победа след 42 точки на Милчев

(сн. ББЛ)
10-10-2021 16:05 | BGbasket.com

Вихър Айтос постигна първа победа за новия сезон в ББЛ А група. В среща от регион Център, която се изигра днес във Велико Търново, дебютантът в шампионата надви Локомотив Горна Оряховица със 75:72.

Двубоят бе изключително оспорван, като до последно победителят не бе ясен. Локомотив водеше през повечето време, включително и с 13 точки малко преди края на третата четвърт.

През последната част обаче баскетболистите на Дечо Коешинов стигнаха до пълен обрат, а по-малко от две минути преди сирената резултатът отново бе равен 70:70. Ключова тройка на Стоил Аладжов изведе символичните гости напред, като до края те удържаха преднината си и спечелиха.

Страхотен мач за победителите изигра Стоян Милчев, който отбеляза впечатляващите 42 точки и овладя 11 борби. Стоил Аладжов се отчете с 12 точки и 8 борби.

За Локомотив 26 точки отбеляза Тони Прокопиев, но той направи повече от половината грешки за отбора си -12. Светлозар Стойчев вкара 19 точки, с 13 и 11 борби е Пеньо Нацкин.