ИУ, Светкавица и Шумен -2 откриха сезона на изток с победи

(сн. ББЛ)
10-10-2021 19:48 | BGbasket.com

Днес бяха изиграни първите три мача от редовния сезон в източния регион на ББЛ А група. В тях победи постигнаха отборите на ИУ Варна, Светкавица и Шумен -2.

В най-интересния сблъсък Шумен -2 победи миналогодишния шампион в региона Шоутайм със 72:62 в залата на Икономическия университет във Варна. Домакините водеха почти през цялото първо полувреме, след което резултатът бе 40:31 в тяхна полза. Ключова обаче се оказа силната трета четвърт, в която гостите стигнаха до пълен обрат и не изпуснаха преднината си до последно. Решаващи бяха и десетте тройки на шуменци в мача срещу само една за съперника им.

Капитанът на първия отбор Виктор Серафимов бе най-резултатен за победителите с 18 точки. По 12 имат Теодор Димитров и Ростислав Тончев (7 борби). Пламен Русков добави 11 точки. Дабъл-дабъл за Шоутайм от 14 точки и 12 борби направи Красимир Димитров, с 12 точки и 8 борби е Павел Георгиев.

Домакините на трите срещи от ИУ се наложиха над Шабла с резултат 74:65. Отлична втора част беше ключът към победата на варненци, които се откъснаха със 17 точки на почивката. Въпреки че съперникът спечели следващите две части, домакините запазиха водачеството, за да изведат мача до победа.

Николай Маринов записа 20 точки, 15 борби и по 3 асистенции и блока за победителите, с 15 точки, 5 асистенции и 4 борби завърши Цветан Савов, а 12 точки и 6 борби регистрира Явор Цанев.

В третата среща от региона Светкавица надви Ънстопабъл с 96:73. Въпреки стабилно начало на добричлии, съперникът взе водачеството през втория период, а след почивката натрупа доста сериозна преднина. След като тимът от Търговище спечели и последната част, направи победата си категорична.

Александър Янчев записа 34 точки и 5 борби за победата на отбора си, 24 плюс 6 добави Димитър Янчев, а с дабъл дабъл от 11 точки и 13 борби завърши Калоян Стоянов.

За Ънстопабъл 20 точки отбеляза Кирил Кънев, а с по 14 приключиха Иван Иванов (14 борби) и Валери Вълчев.