Лилов и Тимишоара с първи успех в румънския шампионат

(сн. Facebook)
11-10-2021 09:03 | BGbasket.com

Иван Лилов и неговият Тимишиора надделяха при гостуването си над Динамо Букурещ с 87:84 след продължение в 3-ия кръг на румънския шампионат, записвайки първи успех.

Тимишоара започна по-добро и поведе с 21:12 след 10 минути, но домакините обърнаха до почивката за 37:34. Последва също толкова оспорвано второ полувреме и след 72:72 в редовното време мачът се реши след продължение. В него гостите ликуваха с 15:11.

Лилов бе титуляр и след близо 40 минути на терена допринесе за победата с 11 точки, 4 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка. Най-резултатен за Тимишоара бе Дериън Стронг с 34 точки и 6 асистенции.

Тимът на Тимишоара е на девето място във временното класиране в Румъния с победа и загуба, но и мач по-малко, а в следващия кръг на 16-и октомври следва домакинство на Фокшани.

Тагове: Иван Лилов, Тимишоара