Слаба последна част препъна Рилски спортист на старта на ФИБА Къп

(сн. fiba.com)
13-10-2021 20:40 | BGbasket.com

Рилски спортист загуби първия си мач от груповата фаза на турнира ФИБА Къп. Като домакин на израелския Апоел Ейлат в Самоков българският тим отстъпи с резултат 86:94. Мачът беше оспорван през повечето време, но съперникът, пристигащ от квалификациите за Шампионската лига, изигра силна последна част и си тръгна с победата. В следващия кръг Рилецо ще гостува на полския Трефъл Сопот, а Апоел ще посрещне украинския Киев Баскет.

Самоковци започнаха мача със серия от 5:0 и бяха напред в резултата през първите няколко минути от срещата. В края ѝ обаче съперникът на свой ред поведе с минимална разлика и след 10 минути водеше с 21:18. Изключително равностойна втора част премина през много обрати, а разликата беше в рамките на 2-3 точки. След здрава битка до почивката Рилецо беше с две точки напред при 46:44.

След почивката Апоел беше по-силният отбор – първо обърна резултата и натрупа крехка преднина през третия период, а през последната четвърт пречупи съперника си. Серия от 16:3 в началото на заключителната част беше решаваща, като след нея гостите вече бяха с 15 точки напред и си осигуриха спокойно доиграване на срещата, въпреки че самоковци се бориха достойно до последната секунда.

Гостите имаха предимство в повечето ключови показатели – по-добра стрелба, повече борби, асистенции и отнети топки, по-малко грешки. За успеха Цуф Бен Моше завърши с 18 точки и 5 борби, а 16 вкара Брайън Алън.

За Рилски спортист с по 17 точки завършиха Брандън Браун и Трей Портър (9 борби), а 13 точки и 5 борби добави Алекс Симеонов.