Супер обрат и победно начало за Берое в Израел

(Сн: balkanleague.net)
14-10-2021 20:00 | BGbasket.com

Берое стартира с хубава победа в Балканската лига, като гост на Ирони Нахария с 69:63.

Домакините от Израел започнаха по-добре и спечелиха убедително първата четвърт, но във втория период Берое показа амбиции и изравни играта.

Страхотен обрат направи българският тим в третата четвърт, която спечели с убедителното 18:8. В нея Берое успя да стигне до серия от 10 безответни точки, като след две тройки на Мартин Сотиров направи пълен обрат.

Дали от шокиращия развой на събитията или по друга причина Ирони не успя да реагира по никакъв начин, а разликата скочи до 9 точки в полза на Берое.

Старозагорци използваха отлично шансовете си и продължиха да водят до последно. Минута преди края Стефон Бранч пропусна два наказателни удара за Нахария, но след това дойде и грешка за Берое.

Бившият израелски национал Йогев Охайон доближи домакините само на две от българския отбор, а до края на срещата оставаха вече секунди.
Нова грешка, този път на Антон Куук, даде шанс на Нахария за шут, но израелците пак пропуснаха.

Александър Янев не пропусна обаче възможността с два наказателни удари в последното нападение за Берое и вкара два от два, а старозагорци бяха с 4 напред и 24.6 секунди на часовника. Това бе и достатъчно за победно начало на българския състав в група Б на турнира.

Дабъл-дабъл записаха двама играчи на Бойко Миленков - Обина Олека със 17 точки и 13 борби и Антон Куук с 16 и 10.

За домакините Охайон отбеляза 18 и Дъстин Томас - 17.