Ню Йорк надви Бостън в спектакъл с две продължения

21-10-2021 09:45 | BGbasket.com

Джулиъс Рандъл и Еван Фурние поведоха Ню Йорк към успех със 138:134 над Бостън след две продължения за начало на сезона на двата тима в НБА. Рандъл реализира 35 точки и добави 8 борби, плюс 9 асистенции, а Фурние се включи с 32 точки, 6 борби, 3 асистенции и 4 откраднати топки срещу бившия си тим. Мичъл Робинсън пък се отчете с 11 точки и впечатляващите 17 борби.

Джейлън Браун вкара 46 точки за 46 минути на терена за Селтикс, негов личен рекорд, след като преболедува коронавирус и прекара повечето от последните 10 дни под карантина. Джейсън Тейтъм изведе Бостън напред за 134:133 в последната минута, но последва тройка на Фурние и кош на Дерик Роуз 22 секунди преди края.

Шарлът измъкна победата срещу Индиана със 123:122 след 31 точки, включително 7 тройки, плюс 9 борби и 7 асистенции на ЛаМело Бол. Гордън Хейуърд реализира 27 точки и добави 5 борби и 3 асистенции за Хорнетс, а Домантас Сабонис завърши с 33 точки, 15 борби и 2 асистенции за Индиана.

Сакраменто спечели като гост на Портланд със 124:121, въпреки силната последна част за домакините. Харисън Барнс се отчете с 36 точки и 9 борби за успеха, а Си Джей МакКълъм завърши с 34 точки, 6 борби и 5 асистенции за Портланд.

Никола Йокич пък бе най-полезен за успеха на Денвър при гостуването на Финикс със 110:98, реализирайки 27 точки и 13 борби. За Сънс 15 точки, 4 борби и 10 асистенции на Крис Пол не бяха достатъчни.

В друг мач от снощи Мемфис грабна домакинска победа срещу Кливланд със 132:121 след 37 точки, 6 борби и 6 асистенции за Джа Морант.