Къри доближи Уориърс на победа от финал, Бостън изравни на Милуоки

10-05-2022 10:01 | BGbasket.com

Голдън Стейт Уориърс вече е само на победа от финал в Западната конференция на НБА. „Воините“ поведоха с 3-1 в серията с Мемфис, след драматична победа на свой терен тази нощ със 101:98.

Домакините изоставаха през целия мач, включително и с двуцифрена разлика в началото на последната част. Те обаче направиха силен финален щурм и обърнаха в края.

Стеф Къри бе големият герой за победителите с 32 точки, като вкара 18 от тях именно през заключителната четвърт. В отсъствието на звездата Джа Морант, който се контузи по-рано в серията, 21 точки за „гризлитата“ отбеляза Джарет Джаксън.

На Изток също имаше драма, като Бостън също постигна късен обрат срещу Милуоки със 116:108 като гост за 2-2 в серията.

По 30 точки за „келтите“ вкараха Джейсън Тейтъм (13 борби) и Ал Хорфърд (8 борби). Над всички за съперника отново бе Янис Андетокумбо с 34 точки и 18 борби.