Черно море Тича и ЦСКА ще играят за петото място при юношите U19

11-05-2022 16:53 | BGbasket.com

Черно море Тича и ЦСКА ще играят за петото място на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19, което се провежда в Ямбол. Това стана ясно, след като двата тима спечелиха днешните си мачове.

В първата среща за деня Черно море Тича постигна убедителна победа срещу Рилски спортист с 88:69. Двубоят започна много оспорвано, но през втората четвърт „моряците“ се откъснаха с над 20 точки разлика и нямаха проблем да задържат преднината си до последно.

В основата на успеха бе Иван Спиров, който избухна с 42 точки, без да стреля от тройката, като бе 19/27 при стрелбата за две точки, а освен това овладя и 16 борби. С 11 точки е Ростислав Караиванов.

За Рилски спортист Христо Бъчков отново бе над всички с 26 точки и 13 борби, Кристиян Русинов добави 11 точки.

В столичното дерби ЦСКА се наложи трудно над Левски с 83:77. „Сините“ водеха почти през цялото първо полувреме, но в края му армейците обърнаха за 39:31. След паузата „червените“ поддържаха аванс от няколко точки и въпреки че на няколко пъти съперникът им стигаше до равенство, включително и в последните минути, измъкнаха успеха.

Александър Александров реализира 22 точки за успеха с 10 борби, с 19 и 7 борби е Владимир Нанкински. Виктор Гергов записа 18 точки и 15 борби, а 11 точки добави Мартин Русев.

За Левски Момчил Кадиев реализира 27 точки, 25 има Красимир Петров, а с 10 и 13 борби е Теодор Николков.