БУБА ще защитава титлата си при юношите U19 след драма с Академик

11-05-2022 18:48 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол ще защитава титлата си в Държавното първенство за юноши U19. В изключително оспорван полуфинал днес в зала „Диана“ в Ямбол тимът се наложи над Академик Бултекс 99 със 72:67. Двата тима изиграха много интересен двубой, крайният изход от който не бе ясен до последно.

На финала БУБА чака победителя от мача между Тунджа Ямбол и Балкан, които играят също тази вечер, докато загубилият ще премери сили с Академик за бронза.

Двубоят започна изключително равностойно и с поредица от размени на водачеството. През първата четвърт обаче най-голямата разлика бе едва четири точки в полза на столичния тим, който след края й бе напред с 20:17. Той поддържаше крехък аванс и през втория период и въпреки че пловдичани за кратко поведоха, на почивката предимството бе за БУБА – 37:32.

Още в средата на третата част обаче Академик отново поведе, след което последва нова серия от обрати. 32 секунди преди края баскетболистите на Борис Бракалов водеха с 68:64, но кош и фаул на Кръстомир Михов намалиха разликата само на точка. Последваха изпълнения на наказателни удари, като отборът на Йордан Иванов на два пъти пропусна възможности поне да изравни и победата отиде за съперника.

Владимир Маринов бе най-резултатен за успеха с 21 точки. Христо Тодоров реализира 19, с 18 е Никола Кольов.

Водещ реализатор за Академик стана Марио Боянов с 20 точки, Йоанис Кикрилис има 16. Дабъл-дабъл записаха Кръстомир Михов (14 точки и 15 борби) и Стилиян Батинков (10 точки и 20 борби).