Шампион 2006 е в Топ 4 при девойките, Локомотив и Берое продължават битката за полуфиналите

(сн. БФБ)
12-05-2022 18:20 | BGbasket.com

Шампион 2006 се класира за полуфиналите в Държавното първенство за девойки U19. Тимът спечели и втория си мач от група Б, след като днес се наложи над Локомотив София с 80:54 в столичната зала „Универсиада“.

Баскетболистките на Ирена Колева натрупаха двуцифрен аванс още през първата четвърт, а на почивката водеха с 47:34. Ключов се оказа третия период, след който те се откъснаха със 72:42 и до края нямаха проблем да задържат преднината си.

Ванина Василева вкара 22 точки за успеха, с 15 е Симона Симеонова. Микаела Дамянова записа 13 точки и 10 борби, а Виктория Иванова завърши с 12 точки, 8 борби и 7 асистенции.

За Локомотив над всички бе Маргарита Иванова с 23 точки и 13 борби.

Въпреки загубата, Локомотив продължава битката за място на полуфиналите, като утре в директен мач ще се изправи срещу Берое Стара Загора който днес надви Черно море Одесос  със 72:47.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката варненският тим бе напред с 37:31. След паузата той обаче вкара едва 10 точки, като баскетболистките стигнаха до обрат и спечелиха убедително.

Десислава Маринова отбеляза 13 точки за успеха, с 12 и 13 борби, но и с 8 грешки е Димана Костова. Албена Соколова се отчете с 10 точки и 7 борби.

За съперника Зехра Салим бе над всички с 23 точки. Нелина Пимпирева има 12 и 8 борби.