Шампион 2006 ще защитава титлата си при девойките U19, Василева близо до трипъл-дабъл

(сн. БФБ)
14-05-2022 18:25 | BGbasket.com

Шампион 2006 ще защитава титлата си в Държавното първенство за девойки U19. Тимът се класира за финала, след като днес победи Славия със 76:67, след като поведе в края на първата част и удържа преднината си до последно.

На финала утре Шампион 2006 ще се изправи срещу Рилски спортист, който по-рано днес надви убедително Локомотив София. Загубилите ще премерят сили в мача за бронза.

Двубоят започна изключително оспорвано. През цялата първа четвърт разликата така и не надвиши 4 точки, а след края й баскетболистките на Ирена Колева водеха с 25:24. Серия от 13:0 в тяхна полза даде начало на втория период, като поведе от пет минути Славия не успяваше да се разпише. Тимът обаче заигра по-добре в оставащото време и на почивката намали за 35:41.

След паузата Шампион 2006 поддържаше преднина от няколко точки, като преди последната четвърт тя отново бе двуцифрена – 61:50. „Белите“ не се отказаха и отново свалиха разликата само на 3, но до пълен обрат така и не се стигна.

Микаела Дамянова бе най-резултатна за успеха с 20 точки и 10 борби. Малко раздели Ванина Василева от трипъл-дабъл – 16 точки, 12 борби и 9 асистенции. Александра Тодорова е с 13 точки и 8 асистенции, а по 10 точки добавиха Виктория Иванова и София Александрова.

За Славия Елена Драгоева реализира 24 точки. Анджела Стамболян се отчете с 19, а 16 и 8 борби има Валентина Веселинова.