Бронз за Черноморец 2014 от Купа БФБ при момичетата U16

(сн. БФБ)
04-06-2022 12:11 | BGbasket.com

Черноморец 2014 спечели бронзовите медали в турнира за Купа БФБ при момичетата U16. В малкия финал днес тимът надви Локомотив София на негов терен със 73:61.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката домакините имаха минимален аванс при 38:37. След паузата обаче отборът от Бургас взе инициативата. Тимът започна да трупа разлика, която достигна 15 точки. Локомотив намали за 44:53 преди последната четвърт, но Черноморец не изпусна водачеството си до последно.

Гостите имаха сериозно предимство в подкошието, но правеха много пропуски. Те допуснаха и 28 грешки срещу 16 за опонента си, но изпуснаха само един наказателен удар – 18/19, докато домакините бяха 4/8.

По 25 точки за победителите отбелязаха Димана Костова (13 борби) и Пламена Колева (8 борби). С 10 е Мария Томова.

За съперника Цветина Попова и Данислава Иванова реализираха по 13 точки, с 11 и 9 борби е Ренета Димитрова.