Литовци на пътя на Рилски спортист във ФИБА Къп

(сн. FIBA.basketball)
27-09-2022 20:26 | BGbasket.com

Рилски спортист ще се изправи срещу Улвс в първия си мач от квалификациите във ФИБА Къп. Това стана ясно, след като на старта на турнира в Самоков днес, литовският тим отстрани Арис с 83:72.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката резултатът бе равен – 44:44. Мачът продължи да бъде много оспорван и след паузата. Улвс взе едва 2 точки преднина след третата част, но силни последни минути му донесоха успеха.

По 20 точки за победителите реализираха Адас Юскевичус и Регимантас Миниотас (12 борби). С 18 за съперника е Джей Ди Нотай.

Двубоят между Улвс и Рилски спортист е в сряда от 20:00 часа в „Арена Самоков“, като победителят ще се класира за финала в квалификационния турнир. За групите на ФИБА Къп се класират заелите първите места в квалификациите, както и три "щастливи губещи".

Тагове: ФИБА Къп, Рилски спортист