Шумен с първа победа в контролите

(сн. shumenbasket.org, архив)
28-09-2022 09:41 | shumenbasket.org

Шумен записа първа победа в контролните срещи. На свой терен във вторник тимът надви Черно море Тича с 87:80. Това е пети контролен мач за водения от Янко Янков тим преди началото на сезона, като дебют в него направи новото попълнение Майк Адеунми.

Срещата започна силно за домакините, които след десет минути игра водеха с 26:14. Разликата се вдигна още в началото на втория период, но след това "моряците" започнаха да я топят и на почивката изоставаха с 37:41.

След паузата обаче Шумен отново натрупа двуцифрена аванс и преди последната четвърт бе напред със 70:56. Черно море успя да се доближи само на 5 в оставащото време, но без да стигне до пълен обрат.

Шумен ще изиграе още една контрола преди началото на сезона, като съперник в нея ще бъде Спартак. Мачът е насрочен за неделя, 2 октомври.

Тагове: Шумен, Черно море Тича