Рилски отново се изстреля в третата част и е с единия крак в групите на ФИБА Къп

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. FIBA.basketball)

28-09-2022 21:58 | BGbasket.com

Рилски спортист отказа литовския Улвс в мач от квалификационния турнир за влизане в групите на ФИБА Къп, след страхотна трета част и победа с 91:76.

На финала на турнира, на който е домакин, Рилецо ще спори с Апоел Хайфа.

Първенецът в турнира взима сигурна квота, но и с участието си във финала Рилски вече е с единия крак в групите.

Литовците бяха в България освен с бившия национален селекционер на Литва Римас Куртинайтис и със селекция от опитни играчи, но въпреки това изоставаха през почти всички 40 минути от мача.

Рилски спортист започна силно и даде заявка за добър мач, като водеше с 6-7 точки в първите минути. И първата, и втората четвъртини минаха по един сценарий - Рилецо повеждаше, а след това съперникът наваксваше в резултата.

Людмил Хаджисотиров тества и доста различни петици в хода на срещата, а имаше на разположение и Александър Янев, въпреки че националът имаше здравословен проблем преди нея.

Рилецо допусна отново литовците да ги настигнат до почивката и тя дойде при 39:37.

В наложения през последните сезони стил, Рилски спортист изигра фамозна трета четвърт. В нея Улвс остана цели 7 минути без кош, без точка, а серията на домакините стигна 21-0!

Рилски остави литовците пак да съкратят малко разликата до края на третата четвърт, но дистанцията вече бе огромна.

Щурмът на Улвс в последната част не закъсня и гостите се върнаха само до 5 изоставане с цели четири минути до сирената.

Все пак Рилски издържа на изпитанието и не допусна пълен обрат с концентрация в края.

Петима играчи на Рилецо завършиха с двуцифрен актив - Димаджио Уигинс записа 19 и 16 борби, 16 вкара Брендън Рандолф и 15 - Чавдар Костов.