Балкан се измъкна в Бургас след силен финален щурм

(сн. balkan-basket.com)
06-12-2019 19:43 | BGbasket.com

Балкан започна с трудна победа второто завъртане в Националната баскетболна лига. Навръх празника на Бургас шампионите се наложиха над Черноморец като гост с 88:79, като успехът дойде най-вече след силна последна четвърт.

Двубоят премина през много размени на водачеството, като до последните минути победителят не бе ясен. За този мач домакините се бяха подсилили с ново попълнение – американският център Джерард Тарин, а заради контузия извън състава отново бе Ангел Димитров.

Двата отбора отбелязаха по 11 тройки в мача. Бургаският тим имаше леко предимство при борбите (36 срещу 30), но направи повече грешки (16 срещу 9).

Победата бе девета за „зелените“, които имат и едно поражение. Днешният им съперник остава в дъното на класирането с баланс 1-9. В следващия кръг Балкан приема Академик София, докато Черноморец гостува на Рилски спортист.

Двубоят започна с леко предимство за гостите, които поддържаха аванс от няколко точки. В края на частта те се откъснаха напред с 9, но след два поредни коша на Тарин и Кинг, Черноморец намали за 15:20.

През втория период двата тима се движеха много близо в резултата, а в края на полувремето домакините поведоха за първи път в срещата след серия от 8:0. Последва размяна на кошове, а след точна стрелба на Марко Радонич, на почивката Балкан изравни за 37:37.

„Зелените“ отбелязаха 7 безответни точки непосредствено след паузата, но баскетболистите на Йордан Колев бързо взеха инициативата и три минути преди края на частта отново поведоха при 57:53. Последваха размени на водачеството, а преди решителната четвърт Черноморец бе напред с 65:63.

Малко след началото на заключителната част шампионите направиха серия от 12:2 след силни изяви на Михайло Секулович и Крис Минков, с която отново поведоха. Този път те успяха да удържат водачеството си до края и спечелиха.

Най-резултатен за победителите бе Дейшон Найт с 21 точки. Крис Минков се отчете с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции, Марко Радонич вкара 15 точки, с 14 е Димитър Димитров, а близо до дабъл-дабъл бе Михайло Секулович с 12 точки и 9 борби.

За Черноморец над всички бе Джамал Кинг с 26 точки (пет тройки). Миленко Велкович записа на сметката си 13 точки и 19 борби (8 в нападение), по 12 имат Блейк Рейнълдс и Георги Кендеров.