Фаб Файв се справи с Енигма, убедителна победа за Миньор 2015

(сн. ББЛ)
13-10-2021 23:19 | BGbasket.com

Фаб Файв и Миньор 2015 записаха втори поредни победи от началото на новия сезон в ББЛ А група.

В първия мач в столичната зала „Триадица“ тази вечер Фаб Файв се наложи над Енигма Фойерверк с 62:55, главно заради по-стабилната си игра в подкошието.

Баскетболистите на Георги Давидов започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 14:11, но след няколко размени на водачеството през втория период, на почивката съперникът им обърна за 31:28. Преднината на Фаб Файв достигна 13 точки след паузата, а преди заключителната четвърт тимът бе напред с 50:40. В оставащото време Енигма успя да се доближи само на 4 точки, но не и да стигне до нов обрат.

Дабъл-дабъл от 16 точки и 10 борби за победителите записа Камен Атанасов. Георги Кръстев се отчете с 11 точки и 8 борби, а 10 точки добави Красимир Кръстев.

За съперника Красимир Петров бе най-резултатен с 20 точки, Преслав Неделчев вкара 13, с 11 е Георги Павлов.

Далеч по-убедителна бе победата на Миньор 2015, който в късния двубой надви ЦСКА с 98:73.

Много по-опитният отбор от Перник на практика си свърши работата още през първото полувреме, в което доминираше осезаемо в подкошието, а освен това показа и по-точен мерник от тройката. Така само след десет минути игра баскетболистите на Георги Младенов се откъснаха с 31:11, а на почивката вече водеха с 60:25. След паузата играта бе доста по-равностойна, но Миньор поддържаше солиден аванс и преди заключителната четвърт бе напред с 82:46. ЦСКА спечели последната част, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Георги Дамянов бе над всички за успеха с 28 точки (6 тройки) и 9 борби. Георги Бързаков се отчете с 18 точки и 8 борби, 16 точки има Мартин Мандалски, с 11 е Милен Дудев.

За „червените“ Димитър Генов вкара 15 точки, с 11 е Денислав Иванов.