Монтана 2003 продължава без грешка в Адриатическата лига

13-10-2021 20:54 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа четвърта поредна победа от началото на сезона в Адриатическата лига за жени. Тимът надви като гост Партизан 1953 в Белград с 81:66, като срещата бе доста оспорвана през повечето време.

Баскетболистките на Мануел Марков започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 21:14, главно заради по-добрите си изяви в подкошието. Впоследствие обаче грешките им зачестиха, което позволи на съперника да стигне до пълен обрат и на почивката да има минимална преднина при 33:32.

След нова поредица от размени на водачеството на старта на второто полувреме, Монтана 2003 направи силна серия и след третата четвърт бе напред с 54:45. В оставащото време разликата в полза на българския тим стана двуцифрена и въпреки опитите на домакините да се върнат в мача, той се пребори за победата.

Димана Макариева завърши с 21 точки и 7 борби за победителите. Христина Иванова вкара 18 точки, Марая Кинг се отчете със 17 точки и 9 борби, Габриела Ангелова записа 12 точки, а дабъл-дабъл от 10 точки и 15 асистенции направи Санта Окоцките-Балткоиене.

За Партизан над всички с 27 точки бе София Олич. Анджела Гликич отбеляза 15, 11 има Йована Боричич.