Берое се справи с лекота с Локомотив в София

(сн. БФБаскетбол)
17-10-2021 18:53 | BGbasket.com

Баскетболистките на Берое започнаха с победа защитата на титлата си в женската А група. Старозагорският тим се справи с лекота при гостуването си на Локомотив София със 110:37 в зала „Триадица“.

По-голямата класа на Берое даде отражение върху развитието на двубоя, като гостите превъзхождаха съперника по всички показатели. Старозагорки взеха аванс от 26:7 след първите 10 минути, а на почивката вече водеха с 56:16. Преди последната четвърт състезателките, водени от треньора Таня Гатева дръпнаха с 80:25, а най-голямата разлика в срещата достигна 75 точки. Гатева използва възможността да разпредели игровите минути между всичките си състезателки. За домакините също играха всичките налични състезателки, но Локомотив вкара повече от 10 точки само в четвъртата част – 12.

Най-резултатна за Берое бе Теодора Динева с 25 точки, 7 борби и 4 асистенции, а Радостина Христова, Цветомира Шаренкапова, Деана Стояновска и Виолина Кочева също отбелязаха 10 и повече точки. Христова реализира 16 точки, като добави 8 борби и 3 асистенции. Стояновска завърши с 14 точки, 6 борби и 3 асистенции, Шаренкапова с 13 точки, 6 борби и 7 асистенции, а Кочева с 10 точки, 8 борби и 4 асистенции.

За Локомотив Гергана Цекова завърши с 9 точки и 4 борби, а Данислава Иванова реализира 7 точки.

В следващия кръг за Берое предстои дерби срещу Монтана 2003 на 23-и октомври в Стара Загора, а Локомотив София ще играе срещу Шампион 2006 на 24-и октомври в зала „Триадица“.