Два отбора продължават без загуба в регион Център на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
17-10-2021 19:49 | BGbasket.com

Два отбора продължават без загуба в регион Център на ББЛ А група след днешните мачове, които се изиграха в зала „Балканстрой“ в Плевен – Чавдар Троян и Бавни и яростни.

В първия мач за деня Чавдар Троян надви Дунав Русе с 85:57.

Баскетболистите на Лъчезар Диков поведоха с 16:10 след първата четвърт и въпреки че имаха двуцифрен аванс през втория период, на почивката от него бяха останали едва 2 точки – 33:31. След паузата обаче те отново започнаха да трупат разлика и преди заключителната четвърт се откъснаха с 56:40, а до края направиха успеха си още по-изразителен. Липсата на опит при младия тим на Дунав се оказа решаваща, което личи и от броя на грешките (34 срещу 15), а освен това троянци демонстрираха и много по-добра игра в подкошието.

Радослав Кочев завърши с 25 точки и 9 борби за победителите, Камен Пенчев вкара 13 точки, 12 има Славян Лишев.

За русенци дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби записа Теодор Трифонов. Иван Живков е с 15 точки, но и най-много грешки за отбора си – 8, а 14 точки добави Виктор Благословинов.

Бавни и яростни също не срещна затруднения срещу Чардафон, побеждавайки го с 85:52.

Домакините натрупаха двуцифрена преднина още през първата четвърт, а на почивката водеха с 37:23. Въпреки че мерникът им от тройката не бе много точен, те играеха доста по-добре в подкошието и продължиха да увеличават преднината си, като заключителната четвърт започна при 60:31 в тяхна полза. В оставащото време авансът им достигна 38 точки, като на практика мачът вече се доиграваше. За целия двубой Чардафон не вкара нито един наказателен удар, след като баскетболистите на тима не бяха точни и при петте си опита.

Максим Генов бе над всички за победителите с 27 точки и 9 борби. Денислав Трифонов вкара 18 точки, с 12 и 9 борби е Венцислав Георгиев.

За Чардафон играещият треньор Антонио Станков завърши с 16 точки и 8 борби, но и 7 грешки.