Олимпиакос остана непобеден след трилър в Солун

(сн: esake.gr)
24-10-2021 20:25 | BGbasket.com

Олимпиакос се измъчи като гост на Ираклис в мач от четвърти кръг на гръцкото първенство, но все пак след продължение се наложи с 96:90.

Александър Везенков бе в основата на успеха с 24 точки за Олимпиакос и бе на терена 37 минути.

Българският национал добави 5 борби в актива си и бе с отличен процент за две точки - 7/10.

Първата четвърт премина през куп обрати, но гостите взеха инициативата във втората, а в третата се откъснаха напред с 16 точки.

Пасивът обаче бе заличен бързо от Ираклис на старта на последния период и в средата му тимът от Солун дори поведе.

Финалните минути от редовното време бяха драматични, а Олимпиакос на два пъти поведе с 4, но не задържа и Ираклис изравни до 78:78.

В добавеното време домакините водиха за съвсем кратко, преди Олимпиакос да нанесе решителен удар.

Тагове: Александър Везенков, Олимпиакос,