Шоутайм спечели Коледния турнир на БФБ във Варна

15-12-2015 16:05

Отборът на Шоутайм от Варна спечели Коледният турнир организиран от БФБ, съвместно със Сдружение „Спорт завинаги“ и БАЛ Черно море, проведен в град Варна.

В предварителните кръгове отборите на Шоутайм и Търговище не срещнаха особени трудности и спечелиха своите мачове съответно срещу Ънстопъбъл от Добрич с 100-71 (24-14, 25-14, 26-21, 25-22) и Медицинския университет от Пловдив с 83-64 (29-14, 24-19, 19-12, 11-19).

И двете финални срещи предложиха много емоции и добър баскетбол, като отборът на Медицински университет – Пловдив успя да се наложи много трудно и спря Ънстопъбъл в устрема им да спечелят срещата спечелвайки последната част със 7 точки и оформяйки крайният резултат с 66-61 (15-11, 21-23, 15-15, 10-17). Георги Петров от отбора на Добрич успя да запише 19 точки, докато Бисбас Илаис бе над всички и завърши с 29 точки и впечатляващият коефициент от 49 за отбора победител.

Финалната среща започна повече от добре за гостите от Търговище, но постепенно домакините от Варна се окопитиха и успяха да обърнат резултата чак в последната четвърт, спечелвайки я с 13 точки и това беше достатъчно да вдигнат купата на победителите на турнира. Те успяха да опазят Димитър Янчев и не му позволиха да отбележи повече от  скромните  за него 11 точки и въпреки, че никой не успя да направи двуточков актив  от тях, с колективна игра успяха да се наложат над твърдия си съперник с  резултат 53-46 (12-17, 8-5, 10-14, 23-10).