Брикс е първият финалист при аматьорите в Габрово

20-08-2016 17:50

Отборът на Брикс е първият, който се класира на финал на националния финален турнир за аматьори организиран от ББО. Тимът срещна Велико Търново в полуфинала и спечели с 83-74 след обрат в последната част. BGbasket.com и Sportmedia.tv излъчват пряко всички мачове от надпреварата.

Търновци започнаха чудесно и тръгнаха с 11-1. До края на първата част Брикс съумя да намали, но така и не успя да поведе. На почивката Велико Търново бе напред с 4, а софиянци поведоха за първи път малко след нея. При 3.30 до края на третата част Брикс излезе напред с 2, а в този момент търновци вкараха четири поредни тройки и след серия от 12-0 дръпна с 10. Разликата след 30 минути игра бе 9, но в последната четвърт защитата на Брикс спря съперника. За първите шест минути и половина тимът направи серия от 16-1, която им донесе аванс от 6 точки и те удържаха в края.

Над всички за победителите бе Ивайло Константинов, който завърши с 21 точки, 10 борби и 9 асистенции. Кристиян Райчев също бе на ниво и имаше 20 точки и 9 борби, а Филип Сребров се отчете с 13 точки.

За търновци силно игра Стилиян Димитров, който се отчете с 32 точки и 6 борби. Бъдещият състезател на Берое Евгени Василев се включи с 20 и 6, а Георги Павлов добави 11 точки, 7 борби и 6 асистенции.