ИУ Варна с втора победа в черноморските игри

30-09-2018 14:59 | BGbasket.com

ИУ Варна записа втора победа в черноморските игри – приятелски турнир, организиран във Варна. След като вчера се наложи над Шумен, днес отборът на Икономически университет се наложи над бургаския Черноморец с резултат 74:63. До края на турнира остава още една среща – между Черно море Тича и Шумен.

ИУ беше по-силен през първата част и след добро нападение и 24 точки в нея поведе с шест точки разлика. Черноморец обаче спря устрема на варненци и ги ограничи едва до десет точки през втория период, за да обърне резултата на почивката – 36:34.

ИУ бързо си върна водачеството след подновяването на играта и остана напред до края на третия период за 53:48. Бургазлии обаче продължиха да се борят и при по-малко от четири минути до края отново бяха напред при 61:60. Баскетболистите на Петко Делев завършиха мача със серия от 14:2 и по този начин подпечатаха победата си.

Николай Георгиев бе над всички за победителите с 27 точки и 10 борби, а по 15 вкараха Ивайло Тодоров (7 асистенции) и Ангел Нацкин (8 борби).

За Черноморец Паулин Жардим регистрира 17 точки и 12 борби, Виталий Телчоров добави 14 плюс 6, а с 12 точки се отчете Робърт Георгиев.