Черноморец без затруднения срещу Чавдар за победа №3

(сн: BGbasket.com)
18-11-2018 18:41 | BGbasket.com

Черноморец записа третата си победа за сезона в източния регион на мъжката А група. Бургазлии се наложиха безпроблемно над Чавдар Троян с резултат 92:66 като домакини, след като поведоха рано и останаха напред през целия мач. До момента те имат три победи и загуба, а троянци са с актив 1-3. В следващия кръг на 9-и декември Черноморец гостува на Шумен, а Чавдар посреща ИУ Варна.

Още до средата на първия период домакините натрупаха двуцифрен аванс, а след края ѝ той стигна цели 15 точки. Бургазлии спечелиха и втория период, за да закръглят преднината си на 20 точки на почивката. Още една четвърт в полза на Черноморец предреши мача далеч преди края му, а резултатът след 30 минути игра беше 75:45. Гостите взеха последния период с малка разлика, а в него отборите просто доиграха мача.

Робърт Георгиев отбеляза 23 точки (5 тройки) за победителите, 15 плюс 10 борби и 5 асистенции добави Георги Кендеров, а 12 вкара Стоян Милчев.

За Чавдар Данаил Христов регистрира 14 точки и 9 борби, Денис Титов се включи с 13 плюс 5, а с 10 точки се отчете Ивайло Вучков.