Черноморец се класира за Първата петица

(сн: BGbasket.com, архив)
09-12-2018 18:55 | BGbasket.com

Черноморец си осигури място в Първата петица на мъжката А група. Това стана ясно, след като тимът надви като гост Шумен с 80:69 и кръг преди края няма как да бъде изместен от едно от първите две места на изток. Сред най-добрите пет ще бъде и ИУ, а Шумен и Чавдар Троян ще играят бараж.

В последния кръг Шумен приема Чавдар Троян, докато Черноморец е домакин на ИУ.

Гостите взеха инициативата в началото на срещата и още след първата част поведоха с двуцифрена разлика при 24:14. Отговорът на Шумен обаче не закъсня и след серия от 10:0 резултатът бе изравнен, като повече от пет минути гостите бяха без кош. Постепенно Черноморец заигра по-добре и на почивката отново увеличи аванса си – 39:30.

След подновяването на играта разликата в полза на тима от Бургас на няколко пъти достига 11 точки, но преди заключителния период Шумен намали изоставането си само на 5. Мачът се завърза още повече, след като домакините направиха нов обрат през последната част и поведоха с 61:60 седем минути преди сирената. В оставащото време обаче Черноморец отново взе инициативата и спечели мача.

Анди Франсис бе най-резултатен за успеха с 25 точки. Георги Кендеров се отчете със 17 точки и 9 борби, Виталий Телчаров вкара 14 точки, а 12 има Робърт Георгиев.