Черноморец спечели източния регион на А група

(сн: BGbasket.com)
16-12-2018 19:35 | BGbasket.com

Черноморец завърши на първо място в източния регион на мъжката А група, след като в мач от последния кръг в директен сблъсък за върха на класирането се наложи над ИУ Варна като домакин с 86:68. Бургазлии завършват с актив 5-1, а варненци – с 4-2. И двата тима се класират директно за първата петица за втория етап от шампионата.

Домакините започнаха мача с ударна първа част, която спечелиха с 33:13 и взеха контрола отрано. Те продължиха да увеличават преднината си до почивката, когато вече бяха с цели 28 точки напред. Черноморец спечели и третия период, за да си осигури победата в мача, а в края варненци стопиха голяма част от разликата, завършвайки достойно.

Най-резултатен за победителите беше Робърт Георгиев, който завърши с 22 точки и 6 борби. 21 плюс 10 борби и 8 асистенции регистрира капитанът Христо Николов, а с по 14 точки се отчетоха Георги Кендеров (9 борби) и Стоян Милчев (6 борби).

За ИУ Мартин Стефанов записа 17 точки и 5 борби, 13 плюс 13 борби добави Николай Георгиев, а с 12 точки завърши Николай Маринов.