Черноморец нанесе трето поредно поражение на ИУ

03-02-2019 18:53 | BGbasket.com

Въпреки, че беше без лидера си Христо Николов - Гларуса, Черноморец победи със 72:64 (15:18, 19:10, 18:14, 20:22) ИУ в мач от третия кръг от Първата петица на мъжката А група. Това е първи успех за бургаския тим, който има и едно поражение в сметката си. Варненци са с три загуби до момента.

От състава на ИУ пък отсъстваше Мартин Коцев, който лекува грип.

В първата част двата отбора се гонеха в резултата, но на почивката домакините от Бургас се оттеглиха с аванс от 6 точки (34:28). След това последва спад в играта на тима воден от Петко Делев, който позволи 4 минути преди края на третата четвърт аванса на Черноморец да набъбне до 14 точки (49:35). В първите минути на последната част ИУ опита да спре устрема на домакините, но така и не успя, а дори и допусна по-голяма разлика.

Баскетболистите на Черноморец овладяха повече борби (42-35), но пък направиха повече грешки (19-16). За сметка на това успеваемостта им при стрелбата от далечно разстояние беше по-добра (36%-15%), ИУ пък се справи по-добре при стрелбата за две точки (52%-51%).

За Черноморец Паулин Жардим и Георги Кендеров нанизаха по 16 точки, а Ангел Димитров добави 15.

За ИУ Николай Георгиев беше над всички с 26 точки, а Александър Кръстев добави 11.