Атлетик обърна Черноморец в А група след силна трета четвърт

10-02-2019 18:37 | BGbasket.com

Отборът на Атлетик победи Черноморец със 76:67 в двубой от 4-ия кръг на Първата петица в А група. За Атлетик това е втори успех в този етап, като тимът има и една загуба. Черноморец пък допусна второ поражение от трите си мача до момента.

В следващия кръг на 17-и февруари Черноморец приема Чавдар Троян, а Атлетик гостува на ИУ във Варна.

Домакините бяха без един от основните си играчи Пламен Дончев, а добър мач изиграха Станислав Славейков и Кръстан Кръстанов, който стартира в титулярната петица. Славейков бе най-полезен с 21 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Кръстанов завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби.

За Черноморец капитанът Христо Николов - Гларуса, който пропусна една среща, отново бе на линия. Най-резултатен за гостите бе Робърт Георгиев, който завърши с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции, а Георги Кендеров добави 15 точки.

Домакините вкараха само 2 тройки от 18 опита, но компенсираха с по-добра стрелба от средно разстояние (65%-50%), повече борби (39:36) и по-малко грешки (13:16).

Двата състава изиграха оспорван и интересен двубой, който бе решен в третата част, когато Черноморец вкара само 9 точки срещу 23 за съперника. Предимството през първото полувреме бе на страната на гостите, но Атлетик успя да обърне развоя на мача. Черноморец стартира по-добре и поведе с 9 точки, но последва бързо намаляване на аванса и първата четвърт приключи със само 2 точки аванс за бургазлии – 24:22. Във втората част двубоят се завърза, Атлетик успя да изравни, но на почивката Черноморец пак водеше – 43:38.

Тимът на Атлетик изоставаше с 49:51 точки 3.40 минути преди края на третата четвърт, но със страхотна серия от 10:0 домакините обърнаха до 59:51. В последната част Атлетик напълно контролираше двубоя и постепенно увеличи аванса си, който достигна 17 точки – 75:58 две минути преди финалната сирена.