Черноморец надви Чавдар и го настигна в класирането

(сн. BGbasket.com)
16-02-2019 19:29 | BGbasket.com

Черноморец победи Чавдар Троян като домакин в мач от петия кръг на първата петица в мъжката А група. Бургазлии спечелиха категорично с резултат 101:71 и двата отбора вече имат еднакъв актив от по две победи и загуби. Лидер остава Академик София -2, който е с 3-1, Атлетик е с 2-1, а ИУ Варна – с 0-3. В следващия кръг Черноморец посреща Академик, а Чавдар гостува на ИУ.

Домакините започнаха мача с отлична серия от 14:2, но съперникът успя да отвърне бързо и след една част разликата беше сведена само до три точки. Силни начални минути и на втория период за Черноморец обаче отново изведоха тима далеч напред, като този път той успя да запази стабилна преднина до почивката за 49:33. Равностойна трета четвърт запази статуквото, а времето работеше в полза на бургазлии, които спечелиха и последната десетка, за да стигнат до категоричен краен резултат.

Победителите спечелиха борбата под коша и си подадоха цели 33 асистенции в мача срещу 23 на съперника. Те имаха малко по-добра успеваемост в стрелбата от игра, предизвикаха повече грешки и вкараха с 20 точки повече в подкошието. Резервите също бяха с важна роля като точките от пейката бяха 31:10 в полза на Черноморец.

Робърт Георгиев се доближи до трипъл дабъл с 27 точки, 9 борби и 8 асистенции за победителите, 16 точки и 5 борби записа Георги Кендеров, а 15 вкара капитанът Христо Николов.

За Чавдар Ивайло Вучков регистрира 25 точки и 9 борби, а с 14 плюс 7 се отчете Михаил Танев.