Академик София-2 нанесе първа домакинска загуба на Черноморец

(сн: BGbasket.com, архив)
01-03-2019 18:48 | BGbasket.com

Академик София-2 продължава с уверена крачка в А група - мъже, като се наложи за втори път през сезона в Първа петица над Черноморец, сега и като гост със 73:59.

До момента от началото на сезона Академик загуби само един двубой, в който бе без почти всички основни играчи - в Троян.

Черноморец претърпя първо поражение на свой терен също от старта на сезона.

Академик установи лека преднина още в края на първата четвърт, която поддържа до почивката. Силна трета част за

Черноморец изравни и бургазлии за кратко дори поведоха, но в последния период съставът на гостите имаше пълно превъзходство.

Академик използва предимството си под коша, като и двата отбора нямаха ден за стрелба от разстояние.

Александър Милов завърши с 19 точки и 8 борби, Костадин Лазаров реализира 17 точки, а Андрей Иванов приключи с дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби.

За Черноморец Христо Николов реализира 17 точки, Александър Ангелов добави 12, а Паулин Жардим - 10.