Черноморец надви без колебания Рилски спортист-2

(BGbasket.com)
29-03-2019 18:35 | BGbasket.com

Баскетболистите на Черноморец направиха солидна крачка на старта на четвъртфиналите в А група при мъжете. Черноморец победи Рилски спортист-2 с 95:71 точки в първи мач от серията.

Вторият двубой е в неделя, 31-и март от 17 часа в „Арена Самоков“.

Бургазлии, които завършиха втори в Първата петица, нямаха проблеми срещу втория във Втората четворка тим от Самоков. Домакините доминираха категорично в борбата под коша (52:25) и трупаха разлика през целия мач, благодарение и на по-точната си стрелба – за 2 точки (68%-51%), за 3 точки (40%-17%), а направиха и повече асистенции (29-19).

Христо Николов поведе съотборниците си с 20 точки, 8 борби и 8 асистенции. Робърт Георгиев допринесе със 17 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Георги Кендеров оформи дабъл-дабъл – 16 точки, 15 борби и 3 асистенции.

Черноморец бе много категоричен от самото начало и със серия от 8:0 дръпна с 25:11. Първата част приключи при 33:19, а през втората бургазлии увеличиха още аванса си, който достигна 21 точки, за да поведе Черноморец с 53:36 до почивката.

И през второто полувреме домакините контролираха събитията на терена, като след серия от 14:0 поведоха с 67:38 и дори вдигнаха разликата до 34 точки, а баскетболистите на Рилски спортист-2 продължиха да страдат от многото си пропуски. Последната част стартира при 83:50 в полза на Черноморец и въпреки, че домакините намалиха оборотите, тимът от Самоков нямаше как да стопи значително пасива си.

Мирослав Васов бе най-резултатен за Рилски спортист-2 с 20 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Боян Илиев завърши с 12 точки и 6 борби.