Силен финален щурм прати Черноморец в Топ 4 на А група

(сн: BGbasket.com)
31-03-2019 18:47 | BGbasket.com

Черноморец се класира за полуфиналите в мъжката А група. Тимът спечели и втория мач срещу Рилски спортист -2 в Самоков с 86:64 и с две победи затвори серията в своя полза. Двубоят бе много равностоен до последната част, когато гостите натрупаха разлика и спечелиха убедително. В този мач те бяха без Христо Николов.

Отборът от Бургас можеше да си реши нещата много по-рано, но направи куп пропуски, като бе 0/13 от тройката през първото полувреме. Тимът отбеляза общо четири стрелби от далечно разстояние  в мача срещу шест за съперника. Предимството му обаче дойде от борбата (42 срещу 26) и по-малкия брой грешки (18 срещу 27).

Съперник на Черноморец на полуфиналите ще бъде победителят от двойката Чавдар Троян – Шумен. Резултатът в серията при тях е 1-1.

Двубоят започна със серия от 13:0 за гостите, като близо четири минути съперникът им не успяваше да се разпише. Те поддържаха аванса си и след първата част водеха с 21:13 след силно начало на Георги Кендеров. Независимо че бургаският тим изпусна и осемте си опита от тройката, той успя да натрупа разлика след почти безгрешна стрелба за две точки.

Въпреки лошия старт, Рилски спортист -2 заигра по-добре през втория период. Отборът започна да топи изоставането си, а след тройка на Николай Гелов поведе за първи път при 30:29. Последва на няколко пъти размяна на водачеството, а на почивката Черноморец имаше минимален аванс при 37:36.

След паузата отборът от Бургас държеше преднина от няколко точки, като преди заключителната четвърт водеше с 59:56. Решителните десет минути обаче преминаха изцяло под диктовката на гостите. Те лимитираха домакините едва до 8 точки, като през това време натрупаха разлика и спечелиха убедително.

Най-резултатен за успеха бе Паулин Жардим с 31 точки, като той има и 8 борби. Дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби записа Георги Кендеров, а с 14 точки е Стоян Милчев.

За Рилски спортист -2 Мирослав Васов отбеляза 22 точки, 13 има Боян Боянов.