Черноморец надви Шумен и е на крачка от финал

(сн. BGbasket.com)
06-04-2019 18:58 | BGbasket.com

Черноморец спечели първия мач от полуфиналната серия на мъжката А група срещу Шумен като домакин с резултат 85:74. Така бургазлии поведоха с 1-0 в серията и са на победа от класиране на финал. Втората среща ще бъде в Шумен в понеделник, а при победа на домакините в нея, серията ще се върне в Бургас за решителен мач.

Оспорвано начало на мача доведе до малки разлики и чести смени на водачеството в първите минути. Бургазлии обаче завършиха първия период силно – със серия от 11:1, за да поведат с 31:19. Черноморец запази комфортна двуцифрена разлика до почивката, когато водеше с 49:37.

Гостите обаче не се бяха отказали и с отлична игра след паузата, включително и серия от 14:3 се приближиха само на три точки от съперника. Все пак в последните атаки за третата част домакините успяха да поведат с девет точки за 65:56. Въпреки че в един момент от последната част разликата беше сведена до само четири точки, Черноморец завърши мача силно и взе победата.

Паулин Жардим регистрира 17 точки и 9 борби за победителите, 16 плюс 7 асистенции добави Робърт Георгиев, а 14 и 9 борби – Христо Николов.

За Шумен Николай Леков регистрира 22 точки и 6 борби, Антон Диков отбеляза 18, а с 11 точки се отчете Виктор Серафимов.