Решителен мач №3 мач ще определи втория финалист в А група

(сн. BGbasket.com)
08-04-2019 19:49 | BGbasket.com

Трети решителен мач ще определи победителя в полуфиналната серия ЧерноморецШумен в мъжката А група. След днешната победа на шуменци със 77:65 у дома вторият финалист, който ще срещне Академик София -2 във финалния сблъсък, ще бъде определен в трети мач. Към момента серията е изравнена при 1-1, а решителният мач ще бъде в Бургас и победителят в него ще се класира за финал.

Първата четвърт от мача беше равностойна, като след нея разликата беше само точка в полза на домакините. Те обаче се откъснаха далеч напред през втората, в която допуснаха само 11 точки в коша си и след силно нападение поведоха с 47:30. След почивката дойде ред на гостите от Бургас за силна част, но в нея те не успяха да намалят изоставането си под 10 точки. Серия от 5:0 в началото на последния период отново изведе Шумен далеч напред и тимът задържа комфортна преднина до края на срещата.

За победителите Антон Диков отбеляза 27 точки (4 тройки) и хвана 8 борби. По 10 точки добавиха Кирил Кирилов (8 борби) и Стилиян Иванов.

За Черноморец най-резултатен с 15 точки беше Робърт Георгиев, 13 плюс 8 борби добави Христо Николов, а 11 отбеляза Стоян Милчев.