Левски Лукойл наниза 101 на Академик в Правец

24-09-2019 18:49 | Мария Мицова

Левски Лукойл победи Академик София със 101:68 без проблеми в контролна среща, играна в Спортния комплекс в Правец.

Това бе най-силнорезултатният двубой за "сините" от началото на подготовката, докато физическият, агресивен стил на Левски сериозно измъчи Академик. Младият състав от Правец в нито един момент не бе в ритъм и изпита много трудности срещу идващата от различни страни заплаха. За него това също бе контролата с най-много допуснати, но и най-малко отбелязани точки, като до момента Академик нямаше среща с под 80.

Левски Лукойл ще завърши подготовката си с турнира за Купата на Пловдив през уикенда, а Академик ще участва на турнир в Пирот на 27 и 28 септември.

Разликата скочи бързо още в първите минути на мача, като Левски не даде никакво време на Академик да влезе в него. В първата четвърт в игра се появи и новото попълнение на "сините" Куан Чийтам, но Левски бе без Христо Захариев и Венци Петков за мача. В края на частта Академик съкрати малко изоставането си, но разликата от 9 бе възстановена почти веднага за 12:21 след 10 минути.

Във втората четвърт преднината на Левски се държеше десетина и малко повече точки, а на почивката гостите водеха с 14. В средата на третия период вече разликата скочи до 20 точки след няколко отлични атаки на "сините", завършени от Асен Великов и Чавдар Костов. Доста преди това вече четирима играчи на Левски бяха с 13 и повече точки в актива си.

Последната част започна при 78:50 в полза на Левски и не след дълго дистанцията мина 30 и всяка интрига бе отдавна приключила за крайното 101:68.

Брандън Йънг бе най-резултатен с 25 точки, Чавдар Костов и Йордан Минчев добавиха по 20, Раян Райт 17, а в дебюта си Куан Чийтам реализира 11.

Андрей Иванов записа 17 за Аказемик, Цветомир Чернокожев добави 16.

Тагове: Левски Лукойл, Академик София