Черноморец взе реванш срещу Черно море в контролите

26-09-2019 19:40 | BGbasket.com

Черноморец спечели втория мач срещу Черно море от подготовката на двата тима преди новия сезон. След поражението от „моряците“ преди малко повече от седмица, днес бургаският тим се наложи над своя съперник с 81:69 в среща, изиграна в зала „Бойчо Брънзов“.

Двата тима си размениха по едно полувреме. След първите десет минути варненци водеха с 23:20, а на почивката преднината им вече бе двуцифрена при 41:31.

Ключово за крайния изход на срещата се оказа второто полувреме. Още през третата четвърт Черноморец направи пълен обрат и преди решителния период преднината му бе 2 точки. До края тимът успя да увеличи още аванса си и да спечели убедително.

В основата на успеха бе Миленко Велкович, завършил с 22 точки и 16 борби, като имаше само един пропуск при стрелбата си от близко и средно разстояние. Блейк Рейнълдс отбеляза 17 точки, с 11 е Ангел Димитров, а 10 има Джамал Кинг.

За Черно море Тича най-резултатен бе Веселин Георгиев с 13 точки, а по 12 добавиха Коча Йовович и Цветомир Куртев.

Тагове: Черноморец, Черно море Тича