Академик София изпусна Пирот в последния тест за сезона

(сн. facebook.com/academicbasket)
28-09-2019 18:29 | BGbasket.com

Академик София изпусна за малко Пирот на финала на турнира "Мемориал Звонко и Бане" в сръбския град.

Пирот се наложи с 96:85, като разликата се получи буквално в последните моменти от мача, а Академик водеше в средата на четвъртата част.

Двубоят бе интересен и равностоен от самото начало, като Академик не позволяваше на противника да стигне до някаква разлика, а на почивката Пирот водеше само с 3 - 49:46.

Домакините стартираха по-силно третия период и с добра серия поведоха с 10 точки, но Академик отговори веднага и направи пълен обрат до 68:65 преди финалната четвърт.

В последната част българският отбор продължи да води с около 5-6 точки, като държа така преднина известно време. Пирот обаче не само направи обрат, но и финишира с много силни пет минути и с 31:17 в тази четвърт.

Това е последна контрола за Академик преди началото на сезона в НБЛ. В предсезонната подготовка тимът записа три победи от осем срещи и само в една от тях отбеляза под 80 точки.

Тагове: Академик София