Черноморец убедителен в проверка срещу Шумен

28-09-2019 19:41 | BGbasket.com

Отборът на Черноморец победи Шумен с 90:78 точки в контрола преди старта на новия сезон. Бургазлии се готвят за участието си в Националната баскетболна лига, като на 6-и октомври гостуват на Балкан, а в А група Шумен приема Рилски спортист-2 на 13 октомври.

В последната си проверка Черноморец победи Черно море с 81:69 точки, а в събота вечер доминираше срещу Шумен, като игра по-комбинативно и се възползва от по-точната си стрелба. Домакините започнаха уверено и поведоха с 27:16 след първата четвърт. Две минути след началото на втората част авансът на Черноморец стигна 16 точки, а на почивката преднината на бургазлии бе 44:31.

Шумен изигра по-добра трета четвърт, като намали пасива си до 58:67 преди последните 10 минути. В последната част гостите намалиха до 5 точки пасива си, но Черноморец пак увеличи оборотите и заслужено спечели.

С 23 точки най-резултатен за победителите бе Ангел Димитров, а по 16 добавиха Георги Кендеров и Джамал Кинг. Вторият добави 5 борби и 7 асистенции.

За Шумен по 18 точки реализира Кирил Кирилов и Николай Николов, като Кирилов добави и 10 борби. Виктор Серафимов пък остана на 2 асистенции от трипъл-дабъл, завършвайки с 15 точки, 10 борби и 8 асистенции.