Балкан взе своето в Правец

12-10-2019 19:40 | Мария Мицова

Балкан постигна очаквана победа със 102:88 над Академик София в Правец, в мач от втория кръг на НБЛ.

Символичните гости изковаха успеха си в края на първото и началото на второто полувреме, а в последния период направиха и по-сериозната разлика.

Марко Радонич пропусна и този мач за Балкан, а новото попълнение Кени Хол се очаква в следващите дни в лагера на тима. Академик бе без Александър Милов с болки в прасеца.

Срещата започна много интересно, динамично и резултатно, като само в първата част двата тима си вкараха почти 50 точки. Втората премина през доста размени на водачеството и няколко равенства, но Дейшон Найт вдъхнови своите с 15 от общо 25-е си точки вкарани в този период.

На почивката Балкан водеше с 51:45, което остави отворено второто полувреме. Ботевградчани обаче стартираха съсредоточено след подновяването на играта и за първи път взеха двуцифрена преднина преди да са изминали и две минути от него.

Отново на приливи и отливи, Академик се задържа на десетина точки, но без да успее отново да се доближи до противника. Разликата скочи до 24 точки в последната част, когато всичко вече бе решено, а в последните минути домакините само свалиха малко изоставането си.

25 точки за Балкан реализира Дайшон Найт, плюс 8 асистенции, Секулович добави 20 точки и 9 борби, Димитър Димитров и Крис Минков съответно по 18 и 14 точки.

29 и 9 борби за Академик регистрира Николай Грозев (5/6 от тройката), 14 точки и 12 борби записа Андрей Иванов.