Академик Бултекс 99 навакса слаб старт за успех над Черноморец

(facebook.com/pg/БК-Академик-Бултекс-99-Пловдив)
19-10-2019 19:53 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 се справи с Черноморец с 95:68 в среща от 3-ия кръг на Националната баскетболна лига. Пловдивчани започнаха колебливо в първите 10 минути, когато изоставаха с 18:20, но доминираха в следващите три части. Успехът е втори за Академик, който отново се върна на победния път след грешната стъпка срещу Спартак Плевен в миналия кръг. Съставът от Пловдив гостува на Академик София в Правец на 26-и октомври в следващия си мач. Черноморец пък допусна трета поредна загуба от началото на сезона, а в 4-ия кръг след седмица приема Берое.

Бургазлии започнаха уверено със серия от 13:0, но домакините успяха да стопят само до 2 точки пасива си в края на първата четвърт. Академик Бултекс 99 обърна до 45:37 на почивката. Черноморрец беше без Миленко Велкович и отново не разчиташе на Джордан Бътлър. Гостите така и не успяха да се противопоставят на съперника си през второто полувреме, правеха повече грешки и отстъпиха в третия период с 10:23 точки. Академик дръпна с 68:47 преди последната част, а най-голямата разлика достигна 31 точки.

Пловдивчани овладяха повече борби (46:34), макар че в игра не се появи Обрад Томич, който е контузен, направиха повече асистенции (25:18) и записаха повече откраднати топки (14:7), а и двата отбора не бяха убедителни в стрелбата от дистанция.

Алекс Лонг и Уилям Пери бяха най-резултатни за Академик Бултекс 99, съответно с 22 и 18 точки, като Лонг добави и внушителните 14 борби. Шакир Смит се отчете с 16 точки, а Василие Кнежевич с 14. Тенчо Тенчев, който бе измъчван от вирус в последните дни завърши с 12 точки.

За Черноморец най-много вкара Георги Кендеров – 17, а той оформи и дабъл-дабъл, овладявайки 11 борби. С 15 точки завърши Стоян Милчев, а с 13 завърши Блейк Рейнълдс.