Берое вкара 103 с лекота на Академик София

(сн. beroebasket.com)
02-11-2019 19:38 | BGbasket.com

Берое стигна до безпроблемна победа със 103:75 срещу Академик София в петия кръг от НБЛ, и е в серия от четири поредни успеха.

С травми мача за Академик пропуснаха двама основни играчи Николай Грозев и Николай Николов, а дебют с екипа направиха новите попълнения Константин Паисиев и Крис Околи. Без най-опитните си състезатели обаче тимът от Правец нямаше много аргументи срещу класата на домакините.

Берое стартира със серия от 9-0, за да покаже на съперника си, че няма намерение да го подценява и до средата на първата част позволи на Академик само един кош.

Старозагорци нямаха никакви проблеми, като тотално превъзхождаха и в двете фази на играта, за 28:13 след 10 минути. Академик намираше пролуки само за стрелба, като не успяваше да влезе под коша на съперника.

След като разликата мина 20 точки в средата на втория период, Георги Давидов пусна в игра именно младите Паисиев и Околи, като "най-възрастните" на терена бяха 19-годишни състезатели.

Берое поддържаше двайсетина точки аванс и срещу тях с лекота, и основно в подкошието. Академик вкара 8 тройки до почивката, но и само 8 отдолу, и изостана с 37:59 в Стара Загора след 20 минути игра.

Берое покачи още малко преднината си в третата четвърт, като липсата на опитните играчи на Академик определено се усещаше, но въпреки това тези на терена хвърляха доста сили.

Феновете в залата в Стара Загора се порадваха и на някои атрактивни изпълнения на своите любимци, които играеха с лекота. Преди финалния период само младият Михаил Комбаков не бе влизал в игра и съответно не бе реализирал кош, но го направи в края на мача.

Георги Давидов пусна в игра и последния си тийнейджър през второто полувреме - Динко Христов, за когото това бе втори мач в елита и първи за сезона и вкара 12 точки за 10 борби.

В последните 5-6 минути Академик опита да направи загубата си малко по-почетна, но в крайна сметка си тръгна със стабилен пасив.

Остин Прайс с 23 точки, 6 откраднати топки и 5 асистенции бе най-резултатен за Берое, Александър Янев се отчете със 16 точки.

Цветомир Чернокожев вкара 18 за Академик, 14 добави Лъчезар Димитров.