Спартак Плевен се измъкна сух за малко срещу Черноморец

16-11-2019 20:00 | BGbasket.com

Спартак Плевен изкопчи победа с 96:91 от Черноморец след голяма битка в дерби на дъното на таблицата в НБЛ.

Това бе втора победа за плевенчани за сезона и дойде в самия край.

Черноморец влезе по-бързо в мача и поведе в резултата и води през по-голяма част от първата четвърт. Все пак в края ѝ Спартак успя да обърне и взе лек аванс. Бургазлии обаче продължиха да играят стабилно и до разлика не се стигаше.

С две поредни тройки на Блейк Рейнолдс в средата на втория период Черноморец отново поведе, само за да допусне серия от 8-0 и пореден обрат. Спартак завърши полувремето със 7-1, за да се оттегли на почивка при 44:38.

В първите минути след подновяването на играта Спартак хвърли много сили в подкошието и успя да се откъсне с 9 напред, като това като че ли се оказа преломен момент. Оттам за кратко Черноморец успя да свали до 4-5, но през по-голяма част от времето домакините имаха аванс от 7-8 точки.

Бургаският тим не се отказваше от битката, но в началото на финалната част вече изостана с 10 точки и ставаше все по-трудно да се цели в обрата.

При 11 аванс Спартак като че ли се успокои и Черноморец се възползва веднага със серия от 7-0, която стопи само до 3 точки разликата, с три минути и половина до края.

С много опит и хладнокръвие Ники Маринов и Константин Коев върнаха две тройки и успокоиха малко домакините, но бургазлии пак бяха повярвали в себе си.

Спартак стигна само до една атака в продължение на минута и половина, а Симеон Русинов вкара страхотна тройка за Черноморец с 54 секунди на таблото и направи разликата една-единствена точка.

Димитър Маринчешки пропусна тройка за плевенчани, но след това Миленко Велкович направи два пропуска от наказателната линия, вместо да обърне резултата.

Мартин Маринов от своя страна не сгреши при изпълнението на фаулове от другата страна, но и Джамал Кинг вкара 2/2 след него.

Наказателните удари продължиха и с това играта на нерви, в която Спартак се оказа по-стабилен и Ники Маринов с четири от четири наказателни удара подпечата тежката победа.

И двата състава играха с къса ротация - Спартак с 8 души, Черноморец почти изцяло със 7.

Всички титуляри на домакините записаха двуцифрен актив, като с по 19 точки приключиха Мартин и Николай Маринови, а нов дабъл-дабъл отчете Маринчешки със 16 точки и 11 борби.

Джамал Кинг с 26 и 8 асистенции и Велкович с 21 точки и 18 борби бяха в основата на играта на Черноморец.