Академик с втора поредна победа с 1 точка, Спартак пропусна супер обрат

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
23-11-2019 20:05 | BGbasket.com

Академик София записа втора поредна победа само с 1 точка разлика - този път след 77:76 срещу Спартак Плевен.

Спартак бе на път да навакса пасив от 18 точки, а домакините не успяха да вкарат от игра в последните четири минути от мача, но все пак късметът бе на тяхна страна.

Мачът стартира повече от отлично за Академик, който бързо показа силата си в нападение и се откъсна с 23-9 в първите 7 минути. Александър Милов поведе своите с 12 точки само в откриващите 8 минути от двубоя.

Спартак обаче не се стресна прекалено и бързо навакса, като в края на началната четвърт и началото на втората направи серия от 9-0 и се върна в мача. С две тройки в средата на втория период разликата почти се стопи, но все пак Академик държеше малък аванс.

Три минути преди почивката пейката на Спартак реагира бурно на фаул в атака на Герасим Николов и получи две технически нарушения.

Нервите не помогнаха особено на плевенчани и с минута до края на полувремето домакините пак дръпнаха с 10.

След паузата Академик продължи да владее ситуацията, водейки с двуцифрена разлика, свалена до 8 в един момент от Спартак. Тройка на Николай Николов за край на частта обаче отново върнаха нещата до 11 - 66:55.

Академик стигна до най-голямата си преднина от 18 точки на старта на последния период, давайки сериозна заявка за крайния успех.

За две минути обаче Спартак реагира и направи 14-0, за да се върне отново в играта. Николай Титков бе в основата на стопяването на пасива, с 8 поредни от тези точки.

В следващите нервни 2-3 минути имаше доста грешки и пропуски, а отново Титков реализира пет точки, включително тройка, за да стопи изоставането до една-единствена точка с оставащи 55 секунди.

Академик бе без кош от игра в продължение на почти 4 минути, за да допусне да се стигне до атака на Спартак за равенство и обрат.

Титков пропусна, а след борбата в нападение Димитър Маринчешки бе фаулиран, но пропусна 2 наказателни удара и така остави победата в Правец.

Александър Милов бе най-резултатен с 22 точки (5 тройки) за Академик, 12 точки, 10 асистенции, 5 борби и 3 откраднати топки записа Лъчезар Димитров. Цветомир Чернокожев и Николай Николов добавиха съответно 11 и 10 точки.

За Спартак Димитър Маринчешки за пореден мач записа дабъл-дабъл - 17 точки и 12 борби, по 15 вкараха Ники Маринов и Николай Титков.