Три поред за Академик след нов трилър в Бургас

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
30-11-2019 20:05 | BGbasket.com

Академик София взе трета поредна минимална победа, този път при гостуването си на Черноморец в Бургас, с 86:84. Така съставът от Правец се утвърди на петото място след първото завъртане на НБЛ с пет победи от девет мача.

Черноморец започна по-амбицирано двубоя и с две бързи тройки на Стоян Милчев и силна игра на Миленко Велкович под коша поведоха с 14:6 след четири минути.

Академик се окопити и изравни до 19:19 с две минути до края на първата четвърт, а тя приключи при 22:21 в полза на домакините.

Черноморец се радваше на отлична успеваемост от всички зони в тези начални минути. Академик пък изпитваше проблеми в нападение, а бургазлии се представяха най-после стабилно в защита. Така Черноморец стигна до серия от 13-0 на старта на втората четвърт. Още преди да е изминал четвърт час, Велкович вече имаше дабъл-дабъл на сметката си и само борба по-малко от целия отбор на Академик.

В последните три минути от полувремето и двата състава направиха пропуски и успяха да вкарат едва по 2 точки, за 39:32 на почивката.

Велкович бе с 15 точки и 12 борби, като игра почти без смяна, а за Академик с двуцифрен актив първи се записа Лъчезар Димитров.

Гостите се посъбудиха отново в средата на третия период, когато серия на Николай Грозев скъси изоставането само до две точки, а резултатът бе изравнен при 49:49.

Със силни моменти на Димитров и в двете фази на играта, в края на третата част Академик за първи път излезе напред в резултата при 56:57.

Блейк Рейнолдс и Робърт Георгиев оставиха Черноморец почти наравно с противника в тези моменти, когато когато гостите показаха нападателната си мощ.

След като получи почивка, Велкович се завърна в игра и резултатът отново се обърна в полза на бургазлии, с по-малко от пет минути до края на двубоя.

Оттам се заигра кош за кош със смени на водачеството, без някой да успее да вземе преднина.

47 секунди преди сирената на таблото пак бе равенство - 83:83, но Николай Грозев отбеляза в следващата атака на Академик.

Джамал Кинг бе на път да пропилее всичко за Черноморец, но гостите оставиха още шансове на бургазлии. Кинг пропусна два наказателни удара, а след това Рейнолдс вкара само 1 от 3 и така въпреки грешките на Академик в края, тимът от Правец си тръгна от морето с победата.

Лъчезар Димитров подобри за втори път този сезон личното си постижение по отбелязани точки в НБЛ с 23 точки, плюс 7 асистенции и 6 борби. 16 точки вкара Андрей Иванов, а 14 - Николай Грозев.

Стоян Милчев също записа личен рекорд в НБЛ със 17 точки за Черноморец. Рейнолдс игра 40 минути за 22 точки и 15 борби, Велкович добави 18 точки и 19 борби.