Рилецо без проблеми срещу Черноморец за три поред

(сн. Ивайло Андреев)
14-12-2019 21:19 | BGbasket.com

Рилски спортист записа трета поредна победа в НБЛ, след като в последния мач от 11-ия кръг се наложи като домакин над Черноморец с категоричния резултат 115:68.

Самоковци се откъснаха напред още в началото и контролираха целия мач. Те продължават да са в четворката на класирането, като делят третото място с Берое с по 8 победи и 3 загуби. За бургазлии пък това е пета поредна загуба, като те са в дъното на класирането заедно с Ямбол с по 1-10. В следващия кръг Рилецо гостува на Академик София, а Черноморец посреща Академик Бултекс 99.

Самоковци изиграха много силна първа част, в която вкараха 27 точки и дръпнаха напред в резултата за 27:15. През втората те вкараха цели 32, а разликата скочи до цели 27 точки за 59:32. През второто полувреме Рилски продължи да контролира срещата и да увеличава разликата, за да стигне до категоричната победа.

Седем баскетболисти на победителите вкараха 10 или повече точки, като най-резултатен с 21 точки беше Йонас Зохоре Багстет, който добави и 10 борби за дабъл дабъл. 16 вкара Зейвиър Джонсън, а с 15 се отчете Игор Кесар.

За Черноморец Джерард Тарин записа 20 точки, а 12 добави Блейк Рейнълдс.