Левски Лукойл лимитира Черноморец до 52 точки

04-01-2020 19:42 | BGbasket.com

Левски Лукойл постигна седма поредна победа в Националната баскетболна лига. По-опитният тим на вицешампионите нямаше проблеми при гостуването си на Черноморец и спечели мача с 95:52. В Бургас гостите бяха без Джайлс Смит, който пропусна срещата заради разтежение, а извън групата на домакините бяха Джерард Тарин и Миленко Велкович.

Липсата на сърбина се усети осезаемо в състава на Черноморец, който отстъпваше най-сериозно в подкошието и овладя 26 борби срещу 61 за опонента си. Домакините имаха едва 31% при стрелбата, като за първи път през сезона вкарват само 52 точки в мач.

Победата бе 13-а за Левски Лукойл, който има и едно поражение, а в следващия кръг приема Академик София. Черноморец е с баланс 2-12, като му предстои гостуване на Ямбол.

Гостите поведоха 9:2 в началото на срещата, но бързо съперникът им възстанови равенството. Баскетболистите на Константин Папазов имаха леко предимство в следващите минути и след първата четвърт водеха с 20:16.

Георги Кендеров отбеляза първия кош за втория период, но след него Левски Лукойл вкара 10 поредни точки. Столичният тим продължи да увеличава разликата в своя полза и на почивката тя бе най-голямата в мача при 49:26.

Ситуацията не се промени и след паузата. Авансът на гостите достигна 35 точки, а преди заключителната четвърт те водеха с 68:39.

В началото на последната част мачът се изнерви, като за първите няколко минути технически нарушения имаха Йордан Колев, Джамал Кинг и Блейк Рейнолдс, а по-рано през през втория период с такова бе санкциониран и Константин Папазов. В оставащото време преднината на Левски Лукойл мина границата от 40 точки и до края тимът нямаше проблем да спечели убедително.

Трима баскетболисти завършиха с дабъл-дабъл за победителите – Раян Райт (15 точки и 12 борби), Ричард Амарди (15 точки и 11 борби) и Йордан Минчев (11 точки и 13 борби). Асен Великов и Венцислав Петков също вкараха по 11 точки, а 10 има Христо Захариев.

За Черноморец силен мач изигра Георги Кендеров, който се отчете със 17 точки и 9 борби. Симеон Русинов отбеляза 12 точки, а 10 има Джамал Кинг.