Категоричен Спартак надви Ямбол при завръщането на Острев

05-01-2020 19:42 | BGbasket.com

Спартак Плевен победи Ямбол като домакин с резултат 84:59 в мач от 14-ия кръг на НБЛ. В игра за плевенчани за първи път този сезон влезе гардът Цветослав Острев, който се завръща след контузия. Това е третата победа за сезона за Спартак, прекъсваща серия от шест загуби, а тимът е осми в класирането. Ямболии са девети с актив 1-13, а днешното поражение е девето поредно за тях. В следващия кръг Спартак посреща Черно море Тича, а ЯмболЧерноморец.

Срещата започна отлично за домакините, които ограничиха нападението на съперника си до 13 точки и отрано се откъснаха напред в резултата. Те запазиха комфортна преднина до почивката, след което я увеличиха, спечелвайки и второто полувреме, за да не оставят съмнение в крайния резултат.

Острев започна като титуляр и игра 19 минути, през които записа 9 точки и 3 асистенции. Димитър Маринчешки записа 15 точки и 8 борби, а 12 вкара Николай Титков.

За Ямбол Стивън Крун отбеляза 22 точки и хвана 6 борби. Александър Матушев вкара 10, но се контузи и не завърши срещата.