Левски Лукойл реши мача с Академик за едно полувреме

(сн. BGbasket.com)
11-01-2020 19:42 | Мария Мицова

Левски Лукойл взе очакван успех със 101:69 над Академик София в двубой от 15-я кръг на НБЛ, за подарък на своя капитан Асен Великов, който празнува своя 34-и рожден ден днес.

След равностойно първо полувреме, всичко се реши за 15-тина минути след почивката.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Болки в кръста извадиха от мача Йордан Минчев, а за първи път като титуляр за Левски започна Борислав Младенов и вкара бързи три коша в самото начало, включително атрактивни забивки.

Двубоят обаче течеше равностойно, със сериозна физическа битка и под двата коша. Академик поведе с по-добра успеваемост, в един момент с 4 точки, а след една четвърт водеше с 26:24.

Очаквано обратът се случи още в първите минути от втория период, а след осем поредни точки на Христо Захариев разликата скочи в полза на Левски.

Академик се поокопити, но авансът на “сините” си стоеше 7-9 точки до 46:39 на почивката.

За първи път разликата стана двуцифрена в началото на второто полувреме, като Левски направи и някои пропуски, които не позволиха да стане по-сериозно откъсване.

Чак след средата на третия период вече започна да се качва постоянно, а в края на частта вече бе 20 точки и продължи да расте.

През второто полувреме Академик трябваше да се справя и без основните си гард и център, Лъчезар Димитров с обадила се стара травма, а Андрей Иванов се почувства зле и бе откаран в болница.

В края на мача Левски Лукойл вече се забавляваше и довърши без напрежение работата си до 101:69.

С 27 точки и 9 борби за успеха завърши Райън Райт, 22 добави Христо Захариев, 13 точки и 11 борби отчете Ричард Амарди, а Чавдар Костов регистрира 10 асистенции.

Николай Грозев със 17 бе най-резултатен за Академик.