Берое Стара Загора с убедителен успех в Загреб след осем тройки на Кочева

15-01-2020 20:39 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа десета победа от началото на сезона в Адриатическата лига. Шампионът в турнира очаквано се справи с последния в класирането Трешневка 2009, като спечели срещата в Загреб с 86:62. С основен принос за успеха бе Виолина Кочева, която наниза осем от тройки в срещата – повече от целия отбор на домакините, който отбеляза седем.

Победата на Берое обаче бе помрачена от контузията на новото попълнение Моника Енгелман, която получи травма в левия крак и напусна принудително игрището още през първата четвърт едва след минута игра.

След този двубой Берое е с баланс 10-3, но и с точка по-малко заради служебната загуба в края на 2019 г. Трешневка 2009 е с баланс 2-10. Следващият съперник на българския тим в турнира е босненският Орлови.

Баскетболистките на Таня Гатева поведоха с 13:8 след 11 точки на Виолина Кочева. Домакините обаче успяха да изравнят, а след десет минути игра Берое водеше с минималното 20:19. Вторият период започна сравнително равностойно, но в края на частта гостите направиха серия от 15:0 и се откъснаха в резултата, а на почивката бяха напред с 45:32.

След равностойни начални минути на второто полувреме, българският тим отново започна да трупа разлика. За кратко тя достигна внушителните 26 точки, а преди заключителната четвърт Берое водеше със 70:48. Последната част бе сравнително равностойна, като гостите нямаха проблем да задържат аванса си. Ключов за крайния изход на срещата бе и по-малкият брой грешки на тима - 12 срещу 26.

Най-резултатна за успеха бе Виолина Кочева с 26 точки. Жаклин Златанова се отчете с 14 точки и 7 борби, а Челси Лий добави 10 точки.

За Трешневка 2009 Аня Майсторович вкара 14 точки, 10 има Ника Мюл.